ارتباط ایران حمله تروریستی حوادث تروریستی

ارتباط: ایران حمله تروریستی حوادث تروریستی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار گوناگون حقایق شخصی راجع به مشاهیر تاریخی

شخصیت های مشهور تاریخی اغلب همه شخصیت خود را رو نمی کنند. شاید آن ها رهبران یا بازیگران و صورت های معروف برجسته ای باشند، ولی مثل همه مردم عادی عادات و اشتباهات

حقایق شخصی راجع به مشاهیر تاریخی

حقایق شخصی راجع به مشاهیر تاریخی

عبارات مهم : آستین

شخصیت های مشهور تاریخی اغلب همه شخصیت خود را رو نمی کنند. شاید آن ها رهبران یا بازیگران و صورت های معروف برجسته ای باشند، ولی مثل همه مردم عادی عادات و اشتباهاتی دارند. حقایق تازه و کمیاب راجع به شخصیت های تاریخی آن ها را در یک سطح انسانی تر از نو معرفی می کند و پیروزی ها و کشمکش های خانوادگی، نشانه هایی از مباهات آینده در دوران کودکی و حتی رازهای ویرانگری را راجع به آن ها آشکار می کند. این حقایق به ما درک بهتری از تاریخ و آشنایی آن ها می دهد.

نقاشی دیواری نیوتن

حقایق شخصی راجع به مشاهیر تاریخی

ظاهرا سِر ایزاک نیوتن در کودکی عادت داشت روی دیوار نقاشی کند. نیوتن به خاطر آزمایش هایش با نور و منشور مشهور شد. این کشف با هم متناسبا با تکنولوژی انجام شد که از نور به روش جدیدی استفاده می کرد. محققان در سال ۲۰۱۷، وولزتروپ مانور را در انگلستان بررسی کردند. وولزتروپ مانور همان جایی بود که نیوتن در سال ۱۶۴۲ به دنیا آمد و سال های کودکی خود را گذراند.

تمرکز تیم تحقیقاتی روی دیوارهای مانور علت خاصی داشت. نقاشی های قدیمی نیوتن در دهه ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰ در آنجا کشف شدند. دوست او، ویلیام استاکلی در سال ۱۷۵۲ نوشت که نیوتن به نحوه وحشیانه ای روی سطوح نقاشی می کرده است حتی سقف ها هم از نقاشی های ذغالی او در امان نبودند. احتمالا او والدین بسیار مهربان و باگذشتی داشته است.

شخصیت های مشهور تاریخی اغلب همه شخصیت خود را رو نمی کنند. شاید آن ها رهبران یا بازیگران و صورت های معروف برجسته ای باشند، ولی مثل همه مردم عادی عادات و اشتباهات

دیوار ها با نور و همزمان از جهات متفاوت اسکن شدند. این تکنیک عکاسی که RTI نام دارد یک حکاکی نامرئی کشف کرد. جهت نخستین بار یک آسیاب بادی در نقاشی های او دیده می شد. نقاشی هایی که استاکلی توصیف کرده بودند مشمول بر انسان، حیوان، گیاه های و اشکال ریاضی و هندسی بودند. تصور می شود که نیوتن، مجذوب آسیاب بادی بوده که در آن وقت ساخته شده است بوده است.

جین آستین احتمالا مسموم شده است

دلیل فوت نویسنده مشهور، جین آستین از وقت مرگش در سال ۱۸۱۷ یک راز بوده هست. او در ۴۱ سالگی درگذشت و نامه هایی از خود به جای گذاشت که به یک فوت فریبکارانه اشاره داشت. تصور می شد او در اثر سرطان یا بیماری آدیسون مرده باشد. ولی بعد علت غیرطبیعی جهت آن در نظر گرفته شد.

حقایق شخصی راجع به مشاهیر تاریخی

زمانی که نویسنده جنایی، لیندسی آشفورد می خواست کتاب بعدی خود را بنویسد، این کار را در منزل قدیمی برادر آستین انجام داد. او نامه های آستین را خواند و علائمی از بیماری یافت که نویسنده چند ماه قبل از مرگش بدان ها اشاره کرده بود. جین فکر می کرد بهتر شده است هست. آشفورد متوجه شباهت زیاد بیماری او به مسمومیت آرسنیک شد، هم چنین مدیر سابق انجمن جین آستین به آشفورد گفت که آزمایش آرسنیک موی جین مثبت بوده است.

برخلاف آشفور که فکر می کرد استین به قتل رسیده، کارشناسان فکر کردند شاید او سم را به روش دیگری مصرف کرده باشد. در آن وقت دارویی به نام محلول فاولر جهت پرسشها زیادی از جمله روماتیسم تجویز می شد. نامه های جین نشان می دهد که او روماتیسم داشته هست. یکی از مواد موجود در محلول فاولر آرسنیک بود.

شخصیت های مشهور تاریخی اغلب همه شخصیت خود را رو نمی کنند. شاید آن ها رهبران یا بازیگران و صورت های معروف برجسته ای باشند، ولی مثل همه مردم عادی عادات و اشتباهات

دختر چرچیل در جنگ جهانی دوم جنگید

شوخی های چرچیل معروف بود، ولی یکی از آن ها دخترش مری را خوشحال کرد. هنگامی که ژنرال پیل به نخست وزیر شکایت کرد که هیچ سربازی جهت حملات ضدهوایی ندارد، چرچیل گفت: نه من نمی توانم هیچ مردی بدهم، شما باید از زنان استفاده کنید.

حقایق شخصی راجع به مشاهیر تاریخی

مری فورا به ارتش زنان بریتانیا در جنگ جهانی دوم پیوست. اگرچه او با پیش داوری های زیادی مواجه بود، ولی پشرفت کرد. در این مورد با جنسیت او کاری نداشتند بلکه، چون دختر نخست وزیر بود او را قضاوت می کردند. بسیاری انتظار داشتند که او مثل یک دختر لوس و نازپرورده واکنش‌ها کند، ولی او در کنار بقیه کف را می سایید و تمیز می کرد. تواضع و سختکوشی او باعث شد همه همسالان و رهبران به او احترام بگذارند. مری در سال ۱۹۴۴ در سن ۲۱ سالگی به مقام فرماندهی رسید. او ۲۳۰ زن را در خط مقدم رهبری کرد، حقیقتی که پدرش به آن افتخار می کرد. مری در سال ۱۹۴۶ از ارتش بازنشسته شد.

مادر چرچیل ارثیه او را دزدید

جنی چرچیل یک زن اجتماعی و پویا بود. هنگامی که شوهرش، لرد راندولف در سال ۱۸۹۵ درگذشت، به وینستون ۲۰ ساله و جک ۱۴ ساله گفت که پدرشان از آن ها متنفر بوده و هیچ ارثی برایشان نگذاشته هست. مورخان اخیرا کشف کرده اند که او دروغ گفته هست. به آن ها اجازه داده شد نامه های خانوادگی را که فرزندگان جک نگهداری می کردند بخوانند و مشخص شد او نخستین کسی بوده که فهمیده مادرش آن ها را فریب داده است.

جک در حال تلاش جهت کمک به پرسشها مالی جنی بعد از جدایی از همسر دومش، وصیت پدرش را به دقت بررسی کرد. از آنجا که مجبور شده است بود به خاطر پرسشها مالی شغل مورد علاقه اش را دنبال نکند و ازدواجش را به تاخیر بیندازد، از اینکه فهمید پدرش جهت او و وینستون سرمایه ای به جا گذاشته شگفت زده شد. جنی میراث آن ها را دزدیده بود، مبلغی که معادل ۱.۱ میلیون پوند امروز هست. او همه این پول را در دهه ۱۸۹۰ خرج خوشگذرانی و زندگی اجتماعی خود کرد. همچنین نامه های خانوادگی نشان داد که لرد راندولف بر خلاف تصویری که جنی از او ساخته بوده، پدر مهربان و دلسوزی بوده است.

اولین داستان همینگوی

ارنست همینگوی، نویسنده آثار کلاسیک، به ندرت چیزی را دور می انداخته هست. این عادت به محققان اجازه می دهد او را بهتر بشناسند. یکی از هیجان انگیزترین کشف ها راجع به نخستین ریشه های استعداد او در سال ۲۰۱۷ بود. همینگوی آرشیوی از متعلقات شخصی خود را به خانواده بروس داده بود که دوستان همیشگی او بودند. بعد از فوت همینگوی در سال ۱۹۶۱، آن ها به همسرش اجازه دادند هرچه می خواهد با خود ببرد و بقیه را نگه داشتند.

در ۱۵ سال اخیر، مورخان شروع به فهرست بندی مجموعه بروس در کی وست کردند. از آن میان یک دفترچه توجه آن ها را جلب کرد. باتوجه به تاریخ ۸ سپتامبر ۱۹۰۹ که روی آن نوشته شده است بود محققان متوجه شدند که نخستین داستان همینگوی بوده هست. این داستان کوتاه در ۱۰ سالگی همینگوی نوشته شده است و سفری به اروپا همراه با نامه هایی به والدینش و نوشته های مجله را شرح می دهد.

ابتدا محققان فکر کردند این داستان یک گزارش واقعی هست. سپس فهمیدند همینگوی هرگز به چنین سفری نرفته هست. بعد از آن بود که اهمیت داستان ۱۴ صفحه ای آشکار شد. نه تنها این نخستین داستان او بوده بلکه نشان دهنده واقع گرایی و صنایع ادبی همینگوی است.

والت دیزنی بدجنس بود

وقتی زندگینامه نویسی به نام «نیل گابلر» به آرشیو دیزنی دسترسی پیدا کرد، یک والت دیزنی بسیار متفاوت را کشف کرد. دیزنی که عمدتا به عنوان یک پیرمرد مهربان آشنا می شد و عموی همه فرزند ها بود، در واقع دیزنی یک مدیر ترسناک بود. او کمونیست ها را همه جا می دید و عمیقا از آن ها متنفر بود. او اغلب کارمندان خود را تحقیر می کرد و هنگامی که تلاش کردند با هم متحد شوند، نگهبانان مسلح استخدام کرد، شرکت دهندگان را اخراج کرد، حقوق ها را کم کرد و به کافی شاپ استودیو دستور داد ساعت ها را کم کند. هنگامی که اعتصاب می شد، دیزنی تلاش می کرد به مردی که کارمندان ناراضی را رهبری می کند حمله فیزیکی کند. او سیاه پوستان را در دیزنی لند استخدام نمی کرد.

خانواده دیزنی هم استثنا نبودند. او ترجیح می داد به جای اینکه با همسرش باشد با قطار بازی کند. برادرش «روی» جهت والت کار می کرد و او مثل همه کارکنانش با او هم بدرفتاری می کرد. حتی والت دیزنی در خاکسپاری پدرش شرکت نکرد، چون نمی خواست سفر کاری خود را تعطیل کند.

مونالیزای برهنه

۱۵۰ سال بود که یک طراحی زغالی در کلکسیون هنری فرانسه وجود داشت تا اینکه یک نفر شباهتی بین آن با مونالیزای لئوناردو داوینچی پیدا کرد. تصور می شد این نقاشی که مونا وانا نامیده می شد به وسیله دانشجویان استودیوی هنرمند کشیده شده است باشد. در سال ۲۰۱۷ کارشناسان موزه لوور پاریس اعلام کردند که احتمالا خود هنرمند در ایجاد این اثر دست داشته است.

این پرتره یک زن برهنه را نشان می داد که همانند مونالیزا نشسته بود. صورت او کمی متفاوت هست، ولی دست های هر دو یکسان هست. هم چنین هر دو تصویر تقریبا هم اندازه هستند. این نقاشی رغالی هم مانند موالیزا کیفیت باشکوه نقاشی های داوینچی را نشان می دهد. مونا وانا به آخرهای عمر داوینچی برمی گردد. این یعنی هر دو اثر همزمان ایجاد شده است اند. اینکه آیا آن ها اینقدر شبیه هستند کاملا مشخص نیست. شاید آن ها یک جفت بودند و مونا والا که اثر اولیه و آزمایشی یک نقاشی رنگ روغن بوده هرگز کامل نشده است.

برترین ها

واژه های کلیدی: آستین | نقاشی | محققان | داستان | والت دیزنی | داستان کوتاه | اخبار گوناگون

حقایق شخصی راجع به مشاهیر تاریخی

حقایق شخصی راجع به مشاهیر تاریخی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs